Niezbędnym elementem każdej łazienki – obok prysznica i umywalki – jest miska ustępowa. Aby była ona komfortowa i funkcjonalna należy przemyśleć każdy jego szczegół – między innymi to, czy miska ustępowa powinna być wisząca, czy stojąca. Co warto wiedzieć o tych dwóch rozwiązaniach?

Jaką miskę WC wybrać?

Decyzja o zakupie miski ustępowej powinna być równie starannie przemyślana, jak o reszcie elementów wyposażenia. Znaczenie ma tu wiele aspektów, między innymi wielkość pomieszczenia, styl, w jakim jest utrzymane oraz możliwości techniczne.

Jakie zalety mają miski wiszące? Przede wszystkim, są doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz. Idealnie wpiszą się w minimalistyczne łazienki, co nie oznacza jednak, że nie będą pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Ich zaletą jest zgrabna i lekka forma – zajmują o wiele mniej miejsca niż powszechne modele stojące. Dzięki temu są chętnie wykorzystywane w małych łazienkach, w których stawia się na rozwiązania, pozwalające na zaoszczędzenie każdej przestrzeni. Ich spłuczka jest ukryta, a widoczny jest jedynie przycisk spłukujący, co optycznie powiększa pomieszczenie. Wbrew pozorom modele wiszące są równie wytrzymałe, co stojące, ponieważ potrafią wytrzymać obciążenie do 400 kg. Jest jeszcze jedna zaleta wiszących misek WC – znacznie łatwiej utrzymać zarówno je w czystości, jak i całą łazienkę. Powierzchnia pod nimi jest wolna, dzięki czemu całą podłogę można sprawnie i szybko przetrzeć mopem. Dzięki temu, że miska ma opływowy kształt w jej zagłębieniach nie gromadzi się kurz, brud oraz inne zanieczyszczenia. Dodatkowo można dobrać do niej deskę z wolnym opadem oraz łatwym wypinaniem, co zapewni dodatkowy komfort i zwiększy funkcjonalność. Aby zadbać o spójną i harmoniczną aranżację swojej łazienki, kupując bidet, również warto postawić na model wiszący, z podobnej serii.

Jak widać, wiszące miski ustępowe mają wiele zalet – są funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie oraz łatwe je utrzymać w czystości.