Loft jest to mieszkanie urządzone w byłych pomieszczeniach industrialnych, fabrykach, magazynach, albo mieszkanie o dużej, wysokiej i otwartej przestrzeni, zaprojektowane w stylu postprzemysłowym z drzwiami loftowymi, przeszklonymi ściankami lub wyposażeniem o podobnym charakterze. Rozwiązanie jest adresowane dla osób lubiących dużą przestrzeń oraz wysoki komfort mieszkalny. Wiąże się to ze znacznymi kosztami przystosowania adaptowanych obiektów, prowadzenia nowych instalacji, uzyskaniem zgód od konserwatora zabytków.
Łazienki w lokalach tego typu posiadają wszelkie typowe cechy tego stylu, wpisując się w niego całkowicie. Są wysokie i przestrzenne, mają otwartą, połączoną industrialną przestrzeń bez ścian działowych, dużo przeszkleń, wysokie okna, co daje efekt prześwietlenia. Cechą charakterystyczną łazienek loftowych jest zachowanie oryginalnych elementów budowlanych i składowych dawnych obiektów przemysłowych, surowej cegły, metalowych słupów podporowych, przewodów wentylacyjnych, ponieważ z reguły są one wizualnie otwarte wzajemnie z pozostałą częścią mieszkania.
Styl loftowy, industrialny łazienek charakteryzuje się surowością i minimalizmem, przez co ten sposób ich aranżacji łazienek sprawia, że stają się pomieszczeniami pozwalającymi na odpoczynek, łączącymi niepowtarzalność, przestronność bez nadmiaru przedmiotów i mebli. Bazą kolorystyczną jest biel, odcienie szarości i czerń, ożywione nasyconymi barwami detali i akcesoriów. Stosuje się łączenie stałych i dawnych elementów konstrukcyjnych z drewnem i kamieniem, które uzupełniać można bez uszczerbku dla stylu detalami metalowymi, chromowanymi, o barwie srebra, mosiądzu, starego złota, przełamywać monotonię wzorami geometrycznymi w wybranej podstawowej gamie barw. Typowe jest stosowanie wielkoformatowych kafli i płyt, kamiennych podłóg, cegły naturalnej, betonu architektonicznego, malowanie farbą odporną na wilgoć w intensywnych kolorach.
Prysznic powinien być wygodny, przestronny i minimalistyczny w typie walk-in, bez brodzika i kabiny, z przestrzenią kąpielową oddzieloną wyłącznie szkłem/szybą. Przestrzeń łazienki oświetla się metalowymi konkietami lub halogenami. Dobór ceramiki łazienkowej pozostawia dowolność, od wolnostojących wanien retro, nowoczesnych, z hydromasażem, po przeznaczone do zabudowy. Pasują również kolumny łazienkowe lub minimalistyczna instalacja podtynkowa. Całość ma sprawiać wrażenie wystudiowanej surowości z artystycznym duchem.