Aranżacja kuchni to nie lada wyzwanie – jej funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd zależą od wielu czynników, niekiedy nawet od drobnych szczegółów. Nic dziwnego, że do tematu tego warto podejść kompleksowo, starannie projektując nawet pozornie nieznaczące elementy, takie jak bateria kuchenna. Ogromy wybór produktów dostępnych na rynku wcale nie ułatwia sprawy. O czym powinieneś więc wiedzieć, aby zdecydować się na akcesoria kuchenne dopasowane do Twoich potrzeb? Poznaj nasze wskazówki.

Jaką baterie kuchenną wybrać?

Wybierając baterie kuchenną warto wziąć pod uwagę kilka czynników – między innymi jej rozmiar, wygląd oraz funkcjonalność. To intensywnie eksploatowany element, z którego będziesz korzystać niemal każdego dnia, powinien więc zapewniać Ci odpowiednią miarę komfortu. Na samym początku musisz zdecydować się, czy wolisz baterię naścienną czy stojącą – w ostatnich czasach o wiele popularniejsze są te umiejscowione na blacie, ze względu na bezproblemowy montaż lub nieskomplikowaną wymianę. Baterie mogą być jedno- lub dwuuchwytowe. Wiele osób uważa, że praktyczniejszym wyborem są jednouchwytowe, ponieważ można obsługiwać je jedną rękę. Niemniejsze znaczenie ma wylewka baterii kuchennej – powinna ona być stosunkowo wysoka, aby można było za jej pomocą napełnić wodą duży garnek. Dostępnych jest kilka różnych rodzajów wylewki – między innymi ruchome, nieruchome czy sprężynowe.

Bateria kuchenna chowana w blacie

Praktycznym oraz funkcjonalnym wyborem, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością jest bateria kuchenna chowana w blacie. Sprawdzi się szczególnie w okolicy okna – w polskich domach bardzo często zlew zlokalizowany jest właśnie w tym miejscu. Tradycyjne baterie w takiej sytuacji uniemożliwiają lub utrudniają otwarcie okna. W takiej sytuacji baterie chowane w blacie okażą się strzałem w dziesiątkę. Dostępne są w kilku różnych modelach, między innymi składane, wyjmowane czy wciskane w blat. Żaden z tych modeli nie jest chowany całkowicie w blacie, ale pozwala zaoszczędzić sporo miejsca oraz gwarantuje atrakcyjny wygląd.