Salon to najbardziej eksponowana część domu czy mieszkania. To tutaj odpoczywamy po długim dniu pracy, spędzamy czas z rodziną i znajomymi przy kawie czy oglądamy telewizję. Wygodne, rozłożyste kanapy i fotele, stoliki kawowe, a nierzadko także część jadalniana w salonie ze stołem i krzesłami, to elementy wyposażenia, które wymagają odpowiedniego tła. A takie z powodzeniem może stanowić wykonana z płytek podłoga. Płytki podłogowe do salonu stanowią ważny element wystroju wnętrz, a wybór odpowiedniego wzoru, formatu i kolorystyki może znacząco wpłynąć na całościowy wygląd salonu czy wręcz stać się jego motywem przewodnim. Warto zastanowić się, jakie rozwiązania będą najbardziej trendy w bieżącym roku i jakie wzornictwo zdominuje modne salony. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym trendom w płytkach ozdobnych do salonu, które inspirują i definiują styl całej przestrzeni wypoczynkowej.

Płytki do salonu jakie wybrać?

Współczesne wzornictwo jeśli chodzi o podłogowe płytki dekoracyjne do salonu to kopalnia pomysłów dla osób aranżujących swoje salony. Jednym z najbardziej zauważalnych trendów ostatnich lat jest nawiązywanie do natury, co wpisuje się doskonale w modne od dłuższego już czasu style urządzania wnętrz, jak skandynawski, boho czy bardzo minimalistyczny styl japandi. Motywem przewodnim wnętrz tego typu jest wykorzystanie naturalnych materiałów bądź nawiązywanie do nich wzornictwem. W przypadku płytek na podłogę w salonie inspiracją jest naturalny kamień, w szczególności marmur, terakota, ale również zawsze mile widziane drewno. Takie właśnie rozwiązania znajdziemy wśród kolekcji wiodących producentów glazury. Warto tu wymienić imitujące drewno płytki drewnopodobne do salonu z kolekcji Classic Oak marki Opoczno czy też płytki marmurowe do salonu Monet Blue Gres od Ceramiki Paradyż.

Na przeciwnym biegunie rozwiązań, które będą modne w najbliższych latach, można umieścić płytki z geometrycznymi wzorami, począwszy od bardziej klasycznych, jak chevron, a kończąc na inspirowanych wzornictwem lat 50 i 60 dwudziestego wieku. Tutaj można wymienić modne płytki do salonu z kolekcji Ceramika Paradyż Classy Chic, nawiązującej do architektury połowy dwudziestego wieku. Tak wykończona podłoga w salonie staje się jego centralnym elementem, który dodaje charakteru i wyrazu wnętrzu, nadaje mu unikalny wygląd.

Bez względu na to, jaki styl jest nam najbliższy, na podłogę w tym wnętrzu warto położyć płytki wielkoformatowe do salonu, które dodają wnętrzu elegancji, ale również optycznie powiększają przestrzeń. Duże formaty są szczególnie polecane do nowoczesnych, minimalistycznych salonów, dodając im subtelnego powiewu luksusu.