Marzysz o pięknej łazience, która będzie przypominała luksusowy salon SPA? Nic dziwnego, w obecnych czasach pomieszczenia te nie służą już tylko do codziennej higieny, ale też są idealny miejscem, aby zrelaksować się po ciężki dniu. Kto z nas, nie lubi ciepłej kąpieli w wannie z pianą, romantyczną muzyką oraz aromatycznymi świecami. Niestety, nie wszyscy mają do dyspozycji piękną i przestronną łazienkę – nie oznacza, to jednak, że nie możesz atrakcyjnie zaaranżować tego pomieszczenia. Poznaj nasze praktyczne wskazówki.

Mała łazienka – jak ją urządzić?

Chciałbyś dokonać metamorfozy swojej małej łazienki, aby wyglądała na nieco większą i bardziej przestronną? Postaw na odpowiednie odcienie, dodatki oraz grę świateł. Biel jest kolorem, który optycznie powiększa wnętrze, z pewnością więc przypadnie Ci do gustu. Dodatkowo możesz postawić a dużą ilość luster, które również są doskonałym narzędziem do optycznego powiększania przestrzeni – możesz je umieścić nie tylko nad zlewem, ale też pod prysznicem. Hitem są meble wykonane ze szkła – chociaż ich utrzymanie w czystości jest nie lada wyzwaniem, gwarantują spektakularny efekt. Na jakie inne rozwiązania możesz postawić? Na przykład na fototapety 3D – większość z nich jest wyjątkowo realistyczna, dzięki czemu podkreśla charakter wnętrze i wprowadza do niego powiew świeżości. W łazience sprawdzą się motywy związany z przyrodą – na przykład z morzem czy lasami. Nie mniejszą rolę w pomieszczeniu tym odgrywa oświetlenie – warto postawić na kilka źródeł światłą, na przykład główne znajdujące się na suficie oraz dodatkowe pod prysznicem czy nad lustrem.

Mała łazienka w ciepłym stylu

Chciałbyś, aby Twoja nieduża łazienka była nie tylko nowoczesna, ale też przytulna? Postaw na tekstylia oraz ozdoby – to najprostszy sposób, aby ocieplić wnętrze oraz podkreślić jego charakter. Doskonałym wyborem są ręczniki – najlepiej, aby wszystkie były utrzymane w tym samym stylu. Warto też wyposażyć łazienkę w miłe w dotyku dywaniki, na które można stanąć po kąpieli. Do innych ozdób dedykowanych do łazienki należą świece – najlepiej aromatyczne, zamknięte w ozdobnych pojemnikach.