Lacobel to rodzaj szkła płaskiego wytwarzanego głównie z myślą o przeznaczeniu dekoracyjnym i użytkowym. Materiał jest zupełnie przejrzysty i pozbawiony zniekształceń, przez co jest idealnym tworzywem dla celów dekoracyjnych, użytkowych, w tym o istotnie dużych powierzchniach- o maksymalnym rozmiarze 255 x 160,5 cm. Całkowitą odczuwalną dotykowo i wzrokowo gładkość produktu uzyskuje się w unikalnym procesie technologicznym- roztopiona szkło stygnie na powierzchni roztopionego cynku. Szkło dostępne jest w wersji zupełnie przejrzystej oraz opcjach Colorimo – jednostronnie pokrytych lakierem wysokiej jakości, gwarantującym optyczną i dotykową gładkość. Producenci oferują wykończenie w wersji  połysk, w blisko trzydziestu kolorach i w opcji matowej.  Technologia  Lacobel Łódź  Hexi  udostępniła szkło ornamentowe występujące w jednolitym odcieniu ciemnej szarości i sześciu wersjach tekstury. Lakierowanie, w wyniku techniki malowania, pozwala wykonywanie dowolnej grafiki na szkle, zależnej od fantazji i gustu klienta- abstrakcji, wizerunku, pejzażu, jednolitego koloru. Koloruje się wyłącznie wewnętrzną stronę, montowaną do środka podłoża, przez co jest ona chroniona przed czynnikami zewnętrznymi i środkami czyszczącymi, odporna na wilgoć i zmiany temperatury. Montaż wykonuje się powszechnie metodą klejenia.

Jest to alternatywą wykańczania wnętrz, zwłaszcza tych, których powłoki malarskie ulegają degradacji. Prace porządkowe  polegają na stosowaniu środków do mycia szyb.  Nadaje się jako szkło na ścianę w kuchni, powierzchnię drzwi szaf przesuwnych, stolików i innych mebli. Malowane, fakturowane nadaje pomieszczeniom nowoczesnego charakteru, staje się zamiennikiem dla płytek ceramicznych. Jako praktyczna, niedroga, elegancka alternatywa może znaleźć szerokie zastosowanie w funkcji ochronnej i urozmaicaniu aranżacji.

Możliwe jest ich wycinane w dowolne dekoracyjne kształty i formy zależne od życzenia zamawiającego, natomiast fazowanie może mieć grubość 2cm przy grubości tafli 4 cm. Ze względu na technologię użytą do jego wyprodukowania Lacobel dzieli się na: L. Safe – szkło pokryte specjalną folią, dzięki której w wyniku stłuczenia nie rozsypuje się, ale pęka w pajęczynę; L. Opti White- szkło odżelazione, pozbawione zielonkawej poświaty, bardzo dobrze odwzorowujące kolory; L. T- materiału używa się  do pokrywania dużych powierzchni.