W każdej łazience musi znajdować się lustro, bez niego czulibyśmy dyskomfort, a pomieszczeniu brakowałoby czegoś, co łączyłoby elementy wyposażenia estetycznie. Jednak, wybór dobrego lustra łazienkowego to sztuka. Trzeba je dopasować to wymiarów łazienki, umiejscowienie kranu i kabiny prysznicowej, przy czym pamiętać, że lustro łazienkowe musi być przede wszystkim praktyczne, a dopiero na miejscu idealnie komponować się z wnętrzem.

Jak wybrać?

Lustra przybierają różne kształty i rozmiary, ale większość łazienek jest raczej niewielkich rozmiarów, dlatego lustro jest tak ważne. Powiększa wizualnie pomieszczenie, dzięki czemu wydaje się bardzo przestronne. Wybierając lustro należy je dopasować do styl aranżacji łazienki. Jeżeli nie zależy nam na funkcjonalności i celujemy w bardziej klasyczny styl, warto rozejrzeć się za lustrami dekoracyjnymi, czyli takimi w zdobionych obramowaniach. Szczególne projekty ram można wyrobić na zamówienie. Takie lustro nada łazience unikatowej stylizacji.

Rodzaje luster

  • Lustra naklejane

Najlepiej sprawdzają się w bardzo małych łazienkach. Nakleja się je na całej powierzchni ściany za pomocą odpowiedniego kleju. Takie lustro optymalnie powiększy pomieszczenie oraz jest ceniona za swoją praktyczność, ponieważ nie pokrywa tylko przestrzeni na umywalką.

  • Lustro okrągłe i prostokątne

Kształt lustra najlepiej wybrać tak, aby było pasowało do umywalki i kabiny prysznicowej czy wanny. Chociaż lustro prostokątne jest najbardziej uniwersalne, nie należy zamykać się na okrągły odpowiednik. Może przecież stanowić świetną harmonię z wyposażeniem i jednocześnie być czymś co wyróżnia się na tle, i jest unikalne.

  • Lustra podświetlane

W ten sposób wyeliminujemy potrzebę zakupu dodatkowe oświetlenia, jednak trzeba trafić na właściwy model lustra podświetlającego. Niektóre modele z lampkami LED wydzielają zbyt małe światło, przez co do niczego się nie nadają, dlatego tak ważne jest, aby w miarę możliwość przetestować lustro przed jego zakupem. Kupując taki model przez internet, zwłaszcza z niesprawdzonych źródeł, narażamy się na takie właśnie – byle jak dobrane światło.

  • A może lustro na szafce?

Byłoby to świetne dopełnienie podstawowego lustra w postaci stylowego mebla. To dosyć praktyczny element dla kobiet. Można z niej zrobić designerski kącik na kosmetyki oraz ozdobić lampkami LED.